Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zarządzanie danymi a nie dokumentami, czyli cyfryzacja w faktoringu

9 lipca 2020 | 15:00 - 17:00

Pokażemy ciekawy przykład uproszczenia i automatyzacji w korzystaniu z usług faktoringowych, bardzo użyteczny dla firm posiadających setki kontrahentów (również jednorazowych), tysiące faktur oraz zainteresowanych, aby faktor sfinasował im cały obrót. Dotąd faktorzy nie oferowali takich usług, ponieważ były one tak pracochłonne dla firmy i dla faktora, że nikomu się to nie opłacało.

Dyrektor finansowy, który chciałby caly obrót wysłać do tradycyjnego faktoringu zarzuciłby swój dział księgowy taką ilością pracy, że musiałby zatrudnić nowych pracowników, więc nie byłoby finansowej korzyści z faktoringu. Podobnie – po stronie faktora – dodatkowe osoby musiałyby podjąć pracę, więc koszt faktoringu skoczyłby razy 10.

Dzisiaj możliwe jest sfinansowanie przez faktora całego obrotu firm posiadającej setki klientów i tysiące faktur, bez zatrudniania kolejnych osób, bez ingerencji w procesy firmy i relacje z klientami, bez zwiększania ryzyk (po żadnej stronie), bez przesyłania papierowych dokumentów. Jest to możliwe dzięki technologii.

To jest też ciekawy przykład przejścia z zarządzania dokumentami na zarządzanie danymi. 

Rejestracja w serwisie dyrektorów Business Dialog https://businessdialog.pl/wydarzenia/kdfdialog-30062020

 

Szczegóły

Data:
9 lipca 2020
Czas:
15:00 - 17:00
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Business Dialog

Miejsce

online