Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Meetup Robotic Process Automation User Group – PL

Czerwiec 12 | 17:30 - 21:00

Serdecznie zapraszamy na czwarte spotkanie Robotic Process Automation User Group – PL !!!  Zapisy

RPA User Group i  Automa Services  wspierają Digital Finance Excellence w organizacji DFE RPA Hackathon na jesieni.

Tym razem zwiększamy tempo! Aż 4 arcyciekawe wystąpienia praktyków RPA. Nie zabraknie też wejścia w szerszy kontekst automatyzacji wykraczającej poza RPA jak i rozmowy o Sztucznej Inteligencji / Machine Learningu w w obszarze RPA.

Jak pamiętacie ostatnio frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania i było dość ciasno. Tym razem spotykamy się w znacznie większej i kapitalnej przestrzeni Startberry (https://startberry.com). To jest naprawdę niepowtarzalne miejsce gdzie na codzień kiełkują i rozwijają się pomysły i nowoczesne biznesy. W sam raz na nasz Meetup:)

AGENDA SPOTKANIA:

17:30 – 17:50 Rozpoczęcie Robotic Process Automation User Group Meetup #4

17:50 – 18:20 „Współpraca: Biznes – IT. Kto odpowiada za roboty w firmie” – Tomasz Łopuchowicz, Mateusz Błażej – Velux

Mówi się, że automatyzacja procesów w oparciu o technologię RPA to inicjatywa napędzana przez biznes przy wsparciu technicznym działów IT. Łatwo powiedzieć – rzeczywistość często weryfikuje te słowa i wiele organizacji poszukuje właściwego balansu i podziału obowiązków. W grupie VELUX kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo IT, a każde nowe rozwiązanie podlega ścisłej kontroli. Mimo to udało nam się znaleźć złoty środek, który satysfakcjonuje wszystkich zainteresowanych – biznes, IT oraz audyt wewnętrzny i compliance.

18:20 – 18:50 „Metodyki stosowane do mapowania i optymalizacji procesów – praktyczne przykłady wykorzystania narzędzi do modelowania procesów biznesowych” – Bartosz Radziszewski – Digital Finance Excellence

Znajomość tych metodyk i narzędzi, oczywista dla osób modelujących procesy, jest bardzo pomocna również innym specjalistom i menedżerom, w tym deweloperom RPA, do współpracy z różnymi osobami, zespołami czy działami, które uczestniczą w projektach modernizacyjnych w firmie. Stanowią one uniwersalny język zapisu i komunikacji, przyczyniając się do zmniejszenia nieporozumień i przyspieszenia realizacji zadań związanych z automatyzacja procesów

18:50 – 19:10 Przerwa kawowa

19:10 – 19:40 „Sztuczna inteligencja w RPA. Jakie elementy faktycznie działają, a jakie są tylko modnym określeniem?” – Krzysztof Kuczkowski – MindBox

Jakiś czas temu jeden z brytyjskich funduszy inwestycyjnych przeanalizował startupy, które chwalą się, że wykorzystują sztuczną inteligencję w swoich algorytmach. Okazało się że tylko 60% z nich robi to naprawdę, a pozostała część wykorzystuje to hasło głównie w celach marketingowych.
W ostatnim czasie również w obszarze RPA sporo mówi się o wykorzystaniu AI do ulepszenia pracy robotów. Jak jest naprawdę? Które z technik zaliczanych do sztucznej inteligencji wykorzystywane są w praktyce, a które z nich na ten moment są wizją przyszłości? To postaram się przybliżyć podczas swojej prezentacji.

19:40 – 20:10 “Nie trać czasu na głupoty – Automatyzuj” – Michał Guzowski

Jestem programistą, konsultantem, szefem firmy, a nade wszystkim mężem i ojcem. Aby odnaleźć się w mojej sporej liście rzeczy ToDo staram się możliwie dużo rzeczy automatyzować i realizować za pomocą gotowych rozwiązań. Jednak wiele moich potrzeb jest zbyt specyficznych i czasem najprościej jest „uszyć rozwiązanie pod siebie”. I tutaj rodzi się pytanie: jak to zrobić żeby w rezultacie zaoszczędzić czas? W tym celu można użyć gotowych platform np Microsoftu. Na mojej sesji pokażę 5 przykładów jak do realizacji swoich potrzeb użyłem m.in. Microsoft PowerApps, Microsoft Flow, Azure Functions oraz Cognitive Services. Opowiem Ci dlaczego potrzebowałem tego rozwiązania, pokażę jego architekturę i działającą aplikację.

20:10 – 21:00 Pizza i rozmowy
#robotyzacja procesów,
Zapraszamy!!! Prosimy o potwierdzenie obecności tutaj

Szczegóły

Data:
Czerwiec 12
Czas:
17:30 - 21:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizatorzy

RPA User Group
Automa Services

Miejsce

Startberry
ul. Grochowska 306
04 - 148 Warszawa, 04-148 Polska
+ Google Map