10 najbardziej pomocnych narzędzi AI w 2024 roku – wskazanych przez CEO i CFO

Posłuchaj:
Udostępnij:

Sztuczna inteligencja nie wchodzi przebojem do naszych firm, głównie z powodu ryzyk prawnych, technologicznych, biznesowych, o czym piszemy w innym artykule. Ale ma ogromny potencjał w tym, aby pomóc nam w odzyskaniu czasu poprzez sprawne przeszukiwane zasobów, streszczanie dokumentów, tworzenie notatek ze spotkań, wskazywanie miejsc czy zjawisk, na których trzeba skupić uwagę. Pod koniec 2023 roku społeczność Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” wskazała, gdzie realnie widzi największe pole do popisu dla technologii AI w przyszłym roku.

10 najważniejszych narzędzi z komponentem AI, wskazanych przez uczestników KDF Dialog , które z radością powitamy lub rozwiniemy w 2024, należą – kolejność odzwierciedla hierarchię, choć różnice między poszczególnymi pozycjami sa niewielkie:

  1. Narzędzia do przeszukiwania firmowych zbiorów danych, raportów, procedur w celu uzyskania syntetycznej kilkuzdaniowej informacji lub wyboru prawidłowej czynności.
  2. Narzędzia do streszczania dokumentów, pism, raportów, umów i podpowiadania najistotniejszych rzeczy.
  3. Narzędzia do notatek ze spotkań wewnętrznych, z klientami, innych wraz z wnioskami.
  4. Narzędzia do zarządzania emailami: pisania i odpowiadania – osobiście lub automatycznie, przeszukiwania, analizy, streszczania.
  5. Narzędzia wspomagające podejmowania decyzji, w tym unikanie pułapek psychologicznych, ale też „dialog” z agentami (też adwersarzami) wygenerowanymi przez AI.
  6. Narzędzia do określenia ryzyka związanego z nowymi kontrahentami.
  7. Narzędzia ułatwiające wykrywania oszustw i nadużyć finansowych.
  8. Narzędzia wspierające utrzymania ruchu, wykrywania awarii, optymalizacji działania maszyn, urządzeń, pojazdów.
  9. Narzędzia tworzące kontent, obrazy i prezentacje do zastosowania w marketingu i obsłudze klienta.
  10. Narzędzia do prognozowania popytu.

Będziemy o tym rozmawiać na spotkaniach regionalnych, a także 6.03 na Konferencji „Azymut dla CFO” w Warszawie na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wiecej o konferencji TUTAJ