Tylko15% aplikacji firm jest w chmurze

Posłuchaj:
Udostępnij:

W 2018 r. 74 proc. szefów IT planowało wdrożyć nawet połowę swoich aplikacji w chmurę publiczną. Zapowiedzi te okazały się mocno na wyrost.

Dzisiaj mniej niż połowa pytanych szefów IT (48 proc.) twierdzi, że dysponuje jakąkolwiek aplikacją wdrożoną w chmurę publiczną. Badane organizacje mają w chmurze (publicznej lub prywatnej) tylko 15 proc. swojego portfolio aplikacji – według raportu F5 State of Application Strategy.

Wynika z tego, że wdrożenia on-premises pozostają podstawą dzisiejszych architektur aplikacji, a hybrydowe IT pozostanie z nami na długo.

Nadal 95 proc. organizacji wykorzystuje tradycyjne aplikacje, przy czym 85 proc. deklaruje, że odpowiednio zarządza i zabezpiecza zarówno te starsze, jak i nowsze rozwiązania. Jeśli chodzi o wycofywanie tradycyjnych aplikacji, to 59 proc. respondentów zastępuje je poprzez budowanie zaktualizowanych wersji.

Prawie 90 proc. respondentów operujących w ekosystemach multi-cloud zgłasza wyzwania związane z bezpieczeństwem, wydajnością i kosztami utrzymywania usług w wielu chmurach.

Więcej informacji w serwisie CRN