Mistrzostwa Świata w Katarze to poligon dla technologii ?pay-by-face?.

Posłuchaj:
Udostępnij:

Na mecze przyjedzie do Kataru milion fanów piłki nożnej.  Dla Visa, od 2007 roku oficjalnego partnera FIFA w zakresie płatności, stworzą wielkie laboratorium do testowania nowych technologii. W Katarze Visa przeprowadzi pilotaż kilku rozwiązań, które zademonstrują przyszłość płatności bezgotówkowych. Zainstalowala 5300 terminali do płatności zbliżeniowych w obiektach FIFA.

We współpracy z Narodowym Bankiem Kataru i POP ID, Visa umożliwi ludziom dokonywanie płatności za pomocą biometrii twarzy. Fizyczna karta lub aplikacja na smartfona nie będą wymagane do rejestracji. POP ID jest firmą zajmującą się maszynowych procesowaniem ludzkich twarzy.

Po przesłaniu zdjęcia twarzy danej osoby, algorytm „tłumaczy” ją na bezpieczny klucz, do którego ta osoba ma dostęp w telefonie. Przy specjalnie przygotowanej kasie zbliża twarz do kamery, aby algorytm porównał twarz z tą zapisaną w chmurze PopID, po czym pozwala – lub nie – na pobranie należności z konta tej osoby.

Dostawca płatności będzie również pilotował natychmiastową kartę cyfrową. Po zeskanowaniu kodu QR natychmiast zostanie wydana cyfrowa karta przedpłacona, którą można przechowywać w portfelu mobilnym.

Uważa się, że na tym turnieju fani wydadzą najwięcej pieniędzy w historii rozgrywek FIFA.