W ramach programu ?Made in Poland/Wyprodukowane w Polsce?, przygotowanego przez społeczność dyrektorów i przedsiębiorców Business Dialog (w tym Klub Dyrektorów Finansowych ?Dialog?, podpowiadamy firmom w przemyśle takie systemy i praktyki zarządzania, które zwiększają ich szanse w walce o korzystniejsze miejsce w łańcuchach dostaw, a także czynią biznes bardziej zyskownym.
W poniższym pliku są rekomendacje dotyczące celów stawianych technologii IT, a przede wszystkich sposobu wyboru, wdrażania i rozwoju systemu ERP.
Wersje systemów ERP sprzed 10-15 lat temu były zamkniętymi systemami, mającymi w swoich założeniach samowystarczalność. Wymiana danych z innymi systemami była uciążliwa, albo wręcz niemożliwa bez złamania zasad bezpieczeństwa. Obecnie systemy ERP zbudowane są jako otwarte platformy, w których wiele funkcji jest wewnątrz, ale łatwo się łączą – na poziomie wymiany danych – z innymi wyspecjalizowanymi systemami, koniecznymi w przedsiębiorstwie o konkretnym profilu. Dzieje się to w sposób bezpieczny. Ale trzeba zrobić upgrade do nowszej wersji albo kupić inny system nowszej generacji.
Jest to naturalny sposób rozwoju tych rozwiązań. Nowoczesny system do zarządzania przedsiębiorstwem jest dzisiaj jak pudełko klocków lego, z którego budujemy co chcemy. Im młodszy system, tym drobniejsze te klocki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rekomendacjami.
Aby otrzymać rekomendacje prosimy o rejestracje poniżej.